Çin’in Ethereum’u , NEO Topluluğu tarafınfan Geliştirilen NEO X Web Sitesi !

NEO X / NEO COİNİ GÜNDEME GETİREN BİR ADIM DAHA!

NEO Coin uzun yıllardan coinmarketcap sitesinde top 100 ‘de değerini korumaktadır. Btc hareketlerine şimdiye kadar hiç tepkisiz kalmayan neo coin projesi yüksek işlem hacmi ile hala yerini top 100 coin sıralamasında yerini korumaktaydı. 2023 ‘ün 2 . çeyreğinden sonra dillendirilen Neo X projesi , Ngd tarafından geliştirilen bir neo projesidir.

NEO X Bizlere Neler Sunacak?

Öncelikle NEO coindeki genel sıkıntı neo projesinin blockchain yapısının zorluğundan dolayı ethereum gibi token listeleme süreci çok zordu bu sebepten dolayı , neo token sayısı çok az ve geliştiriciler daha çok  SOL , ETH , APT gibi projeleri tercih ediyordu , çünkü blockchain altyapısına entegre olarak çalışıcak token , dapp , dex gibi bir çok  kodlama dilini destekleyerek üretilebiliyordu. NEO ağında ise token süreci çok kısıtlıydı sınırlı sayıda yazılım dilini destekliyordu. NGD Ekibi tam olarak burda NEO X çözüm olarak düşündü topluluk tarafından sızdırılan web sitesine bakacak olursak neo ağında bir çok dili destekleyen bir altyapı ile geleceklerini görüyoruz.

NEO X : https://xt2scan.ngd.network/ 

 

 

https://coinmarketcap.com/currencies/neo/

Alpha Sürümündeki Ana Geliştirmeler

 

Çoklu Düğümler ve Konsensüs Modülü İyileştirmeleri: Alpha TestNet, yedi konsensüs düğümünde çalışır ve dBFT tarafından sağlanan 7 düğümden 2’sine kadar olan hatalı doğrulayıcı düğümlere toleransla çalışır. Önemli geliştirmeler şunları içerir:

  • Güvenilir çoklu düğümlü konsensüs ve uygun modül kapatma içeren konsensüs modülünde artan kararlılık.
  • dBFT motorundan yeniden düzenlenmiş RPC API yöntemleri.
  • İşlem isteme işlevselliği tarafından sağlanan daha iyi konsensüs mekanizması tutarlılığı.
  • Yönetişim ve konsensüs kararlığı ile ilgili Neo X özel verileri içeren blok coinbase ve zorluk alanlarının uyarlanması.

Neo N3 TestNet’ten Neo X TestNet’e İşbirliği Katmanı: Alpha Sürümünün önemli bir özelliği, Neo N3 (NeoVM) ve Neo X (EVM) arasında token ve veri transferini mümkün kılan işbirliği katmanıdır. Bu özelliğin temel noktaları şunlardır:

  • Bir ön derleme olarak Neo X’in genelinde yerleştirilmiş ‘doğal köprü’, ağın ayrılmış bir mimarisi içinde güvenliğin artırılmasının bir parçasıdır.
  • Köprü doğrulayıcıları ve relayer’ların ayrı çalıştığı artırılmış güvenlik için ayrılmış bir mimari.
  • Token/veri transferlerinin geçerliliğini sağlamak için yedi köprü doğrulayıcısı.
  • GAS token transferlerini destekleme, gelecekte diğer token/veri türlerini destekleme planları.
  • Bir köprü dApp’ının ilk versiyonu.

Erken Erişim Grubu: Geliştiriciler, Neo X’in özelliklerini test etmek ve geri bildirim sağlamak için Erken Erişim Grubu’na katılmaya davet ediliyor. Gruba katılanlar, çekirdek geliştirme ekibinden doğrudan destek ve temel test kaynaklarına erişim elde ederler. Üyelerden gelen katkılar, Neo X’i şekillendirmek ve genel geliştirici deneyimini artırmak için önemli olacaktır.

KAYNAK:
https://neo-blockchain.medium.com/neo-launches-the-neo-x-alpha-testnet-d791a1eed5ad