PACTUS COIN NEDIR VE MADENCİLİĞİ NASIL YAPILIR?

PACTUS NEDİR?

Pactus, ademi merkeziyetçiliğe odaklanan bir blockchaindir.

Pactus, adil ve şeffaf bir sistemin ancak merkezi olmayan yönetimle sağlanabileceği ilkesi üzerine kurulmuştur. Diğer birçok blockchain platformundan farklı olarak Pactus, delegasyon ve madenci ihtiyacını ortadan kaldırarak merkezileştirme ve manipülasyon potansiyelini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bu, herkesin ekosistemin bir parçası olmasına olanak tanır ve platformun gerçek anlamda merkezi olmayan kalmasını sağlar.

Pactus kullanıcı dostu bir blockchaindir.

Pactus, yalnızca teknoloji uzmanlarının değil herkesin kolaylıkla kullanabileceği, kullanıcı dostu bir blockchain yaratmayı hedefliyor. Protokolümüz basit, bakımı kolay ve geliştirilecek şekilde tasarlanmıştır. Pactus, kullanıcıların bir düğümü çalıştırmasını kolaylaştıran basit bir GUI uygulaması sunar.

Pactus yüzdeye dayalı bir ücret modeli kullanıyor.

İşlem ücretleri, minimum ve maksimum ücretlerle birlikte yüzde modeline göre hesaplanır. Bu parametreler ücret yapısı üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve fazla veya eksik ödemeyi önler. Yüzdeye dayalı model, adaleti ve öngörülebilirliği sağlar ve tüm doğrulayıcılar arasında fikir birliğine varılarak ayarlanabilir.

Pactus’ta Özel Merkezi Olmayan Depolama.

Pactus’ta kullanıcılar, yıllık olarak yenilenebilen özel bir depolama dosyası satın alabilir, bu da depolama ve akıllı sözleşme yürütme maliyetlerinin azalmasına yol açar. Bu benzersiz özellik, merkezi olmayan platformlarda yeni protokollerin önünü açabilir.

MADENCİLİĞİ NASIL YAPILIR?