Meme Coin Avcısı James Wynn: 7 Bin Dolar ile 25 Milyon Dolar Kazandı, Şimdi İşe Yaramaz Hareketler Yapıyor

ELON’un güven krizini yaşadıktan sonra, James Wynn’in pump-and-dump etkisi artık işe yaramıyor gibi görünüyor. Son günlerde bayrak salladığı MONKE Coin’in patlamasını gerçekleştiremedi ve bayrak sallarken küçük yatırımcıların satışlarına maruz kaldı. 29 Nisan sabahı saat 10 itibariyle James Wynn’in kendi pozisyonları bile zarar durumuna geldi (daha hızlı çalışan küçük bir hesap başlangıç maliyetini geri almayı başardı).

Meme Coin ustası olmak her Meme oyuncusunun son sorusu olabilir. Büyük bir usta olamasa da, birçok oyuncu için başarılı kişilerin izini sürmek, bir kısayol gibi görünüyor. Bugün, PANews, PEPE Coin’deki efsanevi Meme oyuncusu James Wynn’i zincir üstünde izleyerek Meme oyununun sırlarını çözmeye çalışıyor.

Birçok Meme Coin avcısı arasında, son zamanlarda James Wynn (@JamesWynnReal) oldukça popüler. Öncelikle, Lookonchain izleme verilerinde, PEPE’den yaklaşık 12.8 milyon dolar kazandığını tespit etmesi (aslında PANews daha fazlasını buldu) endüstriyi heyecanlandırdı. Ardından James Wynn, bu dalgayı tamamen kullandı ve ELON Coin’i yüksek profilli bir şekilde bayrak salladı. Zirve fiyatında satış yaparak “proje sorunlu” diyerek fiyatın %70’ten fazla düşmesine neden oldu, bu da hayranlarının sert eleştirilerine neden oldu.

PEPE Coin patlamasında, James Wynn’in yaklaşık 25 milyon dolar kazandığı hesaplanmıştır. Ancak ELON Coin’in bayrak sallama sürecinde, James Wynn’in işlemleri gerçekten de hayranlarını kaçırmak için fiyatları yükselttiği şüphesi uyandırmaktadır.

James Wynn’in Cüzdan Adresi İlişkili Analizi

PANews’in araştırmasına göre, James Wynn ve PEPE Coin’in ilişkisi oldukça derin.

PEPE Coin, 14 Nisan 2023’te resmi olarak piyasaya sürüldü ve James Wynn’in Twitter hesabı Nisan 2023’te kaydedildi, 16 Nisan’dan önce hiçbir tweet göndermedi, ilk tweeti PEPE Coin’e bayrak sallamaktı.

PEPE’nin internete açılmasından sonraki 1 gün içerisinde James Wynn, 0x4afed6cd4e65589a43f64dad86650b8ac6fc3662 adresini kullanarak ilk işlemi 0,54 ETH karşılığında hızlı bir şekilde satın aldı ve ardından 3 adres kullanarak 3 işlemi 30 dakika içinde tamamlayarak toplamda yaklaşık 4,22 ETH satın aldı. bu da toplam arzın yaklaşık %1’ine tekabül ediyor.

James Wynn, ilk yatırımlarını yaptıktan sonra Twitter’da PEPE’yi yüksek sesle reklam vermeye başladı ve sadece 16 Nisan’da en az 24 tane tanıtım içeren tweet attı. Normal bir oyuncu için, bu biraz aşırı gibi görünebilir.

PEPE’nin sosyal medyada popülerliği arttıkça, bazı Meme toplulukları da bu tokeni fark etti. Daha fazla PEPE sahibi ortaya çıktı ve PEPE’nin fiyatını yükseltmeye yardımcı oldu. 16 Nisan’dan 19 Nisan’a kadar, PEPE neredeyse her gün %100 ila %200 arasında büyüdü.

17 Nisan’da James Wynn, önceki yatırımlarını sattı ve 18 Nisan’da bir hesaptan tekrar küçük miktarlarda alım yaptı. 1 Mayıs’a geldiğinde, fiyat James Wynn’in maliyetini %100 artırmıştı, belki de fark edilmeme olasılığı daha düşük olduğu için hesaplar arası daha fazla çeşitlendirme yapma gereği hissetti. James Wynn, elindeki PEPE’yi birkaç farklı yeni adrese taşıdı.

Örneğin, 0x1996a2Cd7E4f12aF62D637883228Fea805AE0e6d adresi, başlangıçta 974b PEPE satın aldı, 17 Nisan’da ETH’nin bir kısmını sattıktan sonra kalan PEPE’yi iki farklı adrese taşıdı. Sonra bu iki adresten ETH’yi alıp 0xbC6D62D318Da4fD5146C80d0b73908Ad7793Ea1A adresine topladı ve sonra bu toplanan adreslerden bazılarını ana cüzdanı olan jwynn.eth’e taşıdı ve ardından bir kısmını borsa adresine taşıdı.

James Wynn’in işlemlerinde, görünüşe göre ilk alım adresleri arasındaki dört adrese özellikle dikkat etti. Bu adresler arasındaki ilişki, altı ila yedi katman derinliğindeki cüzdanlarda bulunabilmiştir.

PANews’in istatistiklerine göre, James Wynn bu süreçte toplamda 1771 ETH, 16.89 bin USDC ve 3.94 milyon dolar değerinde PEPE’yi merkezi borsalara yatırmıştır ve şu anda zincirdeki toplam varlığı yaklaşık 15.38 milyon dolar olarak kalmıştır. Toplamda yaklaşık 25.33 milyon dolar kazandı.

James Wynn’in abartılı kazancı sadece şansa dayandığı gibi görünse de, PEPE ile zenginleşmeden önce, James Wynn bir 10U oyuncusu idi, cüzdanının işlem hacmi genellikle onlarca dolar civarındaydı. Ancak PEPE işlemlerine geçtiğinde birdenbire agresif hale geldi ve bu cüzdan adresleri, önceden Binance zincirinde uzun süreli etkileşimde bulunan üç cüzdan dışında, neredeyse tamamen PEPE işlemlerinden sonra oluşturuldu. Belki bir ilham aldı ya da içeriden bilgi mi aldı? James Wynn’in Ethereum zincirindeki ilk büyük bahisini bu kadar başarılı kılan nediR?

Zengin bir milyarder olarak, James Wynn, Meme’yi ve Twitter etkileşimini araştırmaya devam ediyor, her gün onlarca güncelleme yapıyor. Zenginleşme hikayesi daha fazla kişi tarafından bilindiğinde, James Wynn’in hayran sayısı bir yıl içinde 19.000’e kadar yükseldi ve PEPE başarısından dolayı topluluk ona “PEPE tanrısı” adını taktı.

James Wynn’in PEPE satın aldığı ilk yıldan bir yıl sonra, 24 Nisan 2024’te saat 16:38’de James Wynn, Twitter’da şu mesajı paylaştı: “Sizlere %1000 verme şansım olduğunu düşünüyorum, kim istiyor?”

Geleneksel Meme oyun tekniğine göre, James Wynn’in tanrılaşma süreci gibi görünen yolunun, daha çok klasik bir pazarlama vakası olduğu izlenimi ediniliyor.

İkinci soruya gelince, bir tanrı olmak zor olduğuna göre, bu tür bir tanrının peşinden gitmek kısayol mu olur? Belki de ELON’un çöküşünü yaşayan kullanıcılar kendi cevaplarını bulmuşlardır.